body
کد خبر: ۹۰۹۴
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۴
سوگواره یاس نبوی در امامزاده زید ابن علی ابن الحسین(ع)/یافت آباد با حضور عاشقان اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام برگزار شد.
به گزارش امینانه، هرساله همزمان با دهه دوم فاطمیه سوگواره یاس نبوی را با هدف ترویج فضائل و سیره فاطمی ، معرفی شخصیت حضرت زهرا (س) و اقامه عزای آن حضرت ، ترویج مبانی و مفاهیم خطبه فدکیه حضرت زهرا (س) بعنوان منشور بصیرت در دفاع از ولایت و ترویج فرهنگ وقف براساس اجرای نیات واقفان خصرصاً وقف برای حضرت زهرا (س) برگزار می کند

حجت الاسلام سید بهلول موسوی، مسئول فرهنگي اداره اوقاف و امور خیریه جنوبغرب تهران با اشاره به برنامه‌های روز شهادت حضرت زهرا (س) «سوم جمادی الثانی ، 23 اسفندماه» گفت: در ظهر روز شهادت آن حضرت مراسم سوگواره یاس نبوی در قالب تجمع هیات‌های عزاداری در امامزاده زید ابن علی ابن الحسین(ع) برگزار شد.

موسوی ادامه داد: در این مراسم علاوه بر مرثیه سرایی، سخنرانی و عزاداری خطبه فدکیه و حدیث شریف کساء و زیارتنامه حضرت زهرا (س) قرائت شد.

مسئول فرهنگي اداره اوقاف و امور خیریه جنوبغرب تهران با اشاره به برنامه‌های عصر روز شهادت حضرت زهرا (س) تصریح کرد: همایش رهروان یاس نبوی در عصر روز شهادت آن حضرت با هدف تبیین فضائل و مناقب حضرت زهرا (س) و جایگاه ویژه اطاعت و حمایت ایشان از امیرالمومنین علی (ع) برگزار شد.

وی اضافه کرد: این همایش سراسری ویژه بانوان و همزمان با روز شهادت حضرت زهرا (س) و 2 ساعت مانده به اذان مغرب و عشاء در امامزاده برگزار شد.

موسوی با اشاره به برگزاری مراسم شب شهادت در امامزاده افزود: مراسم شام غریبان حضرت زهرا (س) با حضور سادات و مردم عزادار در این امامزاده واحب التعظیم با عنوان شام غریبان یاس نبوی با حضور سادات جلیل القدر به عنوان صاحبان عزا و فرزندان حضرت زهرا (س) برگزار شد.

موسوی با بیان اینکه همایش رهروان یاس نبوی در سطح امام‌زاده برگزار می‌شود، تصریح کرد: این همایش عصر روز شهادت آن حضرت با هدف تبیین فضائل و مناقب حضرت زهرا (س) با سخنرانی خطیب توانا برادر ارجمند حضرت حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم رمضانی نژاد و مداحی برادر جانباز حاج موسی علینژاد و حاج محسن اجاقلو برگزار شد.

انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: