body
کد خبر: ۱۹۴۸۲
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۰
معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف استان تهران:
معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف استان تهران با بیان اینکه مهمترین وظیفه این سازمان ترویج فرهنگ وقف و نشر این حکم الهی در جامعه است، گفت:‌ باید کارکرد وقف و برکات آن برای مردم و جامعه تبیین شود.

حجت‌الاسلام سیدهاشم حسینی المدنی در گفت‌وگو با امینانه، گفت: مهمترین وظیفه‌ای که در ترویج فرهنگ وقف و نشر این حکم الهی داریم، آن است که باید کارکرد وقف و برکات آن را برای مردم و جامعه تبیین کنیم، چرا که وقف ابزاری بوده که از گذشته‌های دور به ما رسیده و متعلق به دین مبین اسلام است که این دین موضوع وقف را کامل‌تر، جامع‌تر و دقیق‌تر پرداخته و ما باید در راستای تبلیغ این فرهنگ تلاش کنیم. 

وی افزود: اگر مردم به خوبی از ظرفیتی که وقف در اختیار آنها می‌گذارد مطلع شوند، شاهد خواهیم بود که بیش از پیش به این سنت حسنه خواهند پرداخت. 

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف استان تهران تصریح کرد: هرگاه ما توانسته‌ایم موضوع وقف را با مردم به خوبی مطرح کرده و در میان بگذاریم، مردم از آن استقبال کرده‌اند. 

وی اظهار داشت: از سال 1391 که درخدمت مردم استان تهران در مجموعه اداره کل اوقاف و امور خیریه این استان بوده‌اند، همواره شاهد رشد وقف‌های به ثبت‌«سیده بوده‌ایم، این در حالی است که در سال 91 فقط 16 وقف جدید آن هم مربوط به اموال غیرمنقول به ثبت رسیده بود که امروز و در سال 96 این تعداد به بیش از 150 وقف رسیده است. 

حجت‌الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: امیدواریم که استقبال مردم و پشتیبانی آنها از وقف که در عرصه‌های مختلف بوده است، در موضوعات مختلف گسترش پیدا کند. 

وی افزود: وقف می‌تواند در موضوع درمان، آسیب‌های اجتماعی، مسائل فرهنگی و مذهبی ورود کرده و پشتیبان بسیاری از مسائل بوده و مشکلات را حل کند، لذا برای اینکه بتوانیم از وقف در جامعه استفاده بیشتری کنیم، می‌توانیم از این ابزار الهی که از طریق دین اسلام به ما رسیده، اهداف جامعه را محقق کنیم و کشور را به سمت رشد، کمال و بالندگی برسانیم. 

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: