body
کد خبر: ۱۹۱۴۶
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۹
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران:
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا با استفاده از ابزارهای هنری نوین، نافذ و ماندگار برای انتقال مفهوم وقف کمک بگیریم، گفت: عکس به عنوان واقعیتی نوین در عالم خارج است که می‌تواند به وقف کمک کند.

به گزارش خبرنگار امینانه ، حجت‌الاسلام غلامرضا محمدزاده در اختتامیه جشنواره عکاسی موقوفات تهران و تقدیر از نفرات برتر با بیان اینکه جشنواره از 25 آبان تا 5 دی زمان دریافت ارسال آثار بوده است،گفت :شناسایی و انتقال فرهنگ وقف بسیار مهم است و باید از دوران دانش‌آموزی کودکان را با موضوع وقف آشنا کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران اظهار داشت: وقف باید منجر به درگیر کردن ذهن دانش‌آموزان و آحاد جامعه برای رشد و پیشرفت و رفع نیازهای فعلی باشد.

محمدزاده بیان داشت: در استان تهران بیش از 30 بیمارستان وقفی وجود دارد که روزانه 22 هزار نفر خدمات مستقیم درمانی دریافت می‌کنند.

وی تصریح کرد: مراجع عظام تقلید و مدیران حوزه علمیه تعصب خاصی دارند که حتی یک ریال هم برای تربیت طلاب از کمک‌های مردمی هزینه نشود به همین دلیل تمامی حوزه‌های علمیه و مدارس علوم دینی در کشور وقفی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران تأکید کرد: متأسفانه به دلیل فاصله گرفتن از فرهنگ بومی کشورمان و فرهنگ وقف از کمبود نیازهای روزمره جامعه گلاهی داریم.

محمدزاده اظهار داشت: متأسفانه فرهنگ قرائت صحیح قرآن در کشورمان وجود ندارد به همین دلیل باید تلاش‌های ویژه‌ای در این خصوص انجام دهیم.

وی گفت: متأسفانه معماری مساجد خودساخته و خودباخته در کشورمان یا معماری عربی است یا معماری مربوط به ترکیه یا کشورهای شمال غربی کشورمان، در حالیکه معماری اصیل ایرانی را فراموش کرده‌ایم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران خاطرنشان کرد: عکس واقعیتی در عالم خارج است که با استفاده از ابزارهای مختلف می‌تواند به انتقال فرهنگ وقف کمک کند.

محمدزاده گفت: عکس، شیوه بیان، رسانه و ابزار هنری پرقدرت، نافذ و ماندگار برای انتقال مفهوم وقف است.

وی در پایان با اشاره به برخی وقف‌نامه‌های خاص در ایران گفت: وقف‌نامه سنگ‌نوشته بر سر در مسجد امام در بازار تهران و یا وقف‌نامه 14 متری نوشته شده بر پوست آهو و همچنین وقف‌نامه نوشته شده بر روی سنگ با نیت لایه‌روبی بحر نجف در اراک بخشی از این وقف‌نامه‌ای خاص است.
انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: