body
کد خبر: ۱۹۱۳۲
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۶
رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد در گفتگو با امینانه:
رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد گفت: فرهنگ‌سازی باید در کشور ما صورت بگیرد و فرهنگ فضای دوم مشارکت همه افراد برای چارچوب‌هایی است که هنجارهای آن نوشته شده و همه مردم باید نسبت به آن مسئولیت‌پذیر باشند.

سیدمرتضی موسویان رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد  در گفتگو با امینانه  با اشاره به سرعت تغییرات در عصر کنونی گفت: مقررات‌گذاری در عرصه بین‌المللی به نسبت رویدادهایی که در شرف وقوع است چندان پیشرفتی نداشته است.

وی ادامه داد: آنچه که امروزه از آن به عنوان فضای دوم یا فضای مجازی یاد می‌شود فضای گمنامی است، اما به اعتقاد من این موضوع درست نیست چرا که هر یک از ما در هر جایی که از این فضا باشیم هر اقدام و کنشی قابلیت ثبت و ضبط دارد و قابل کتمان نیست.

رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد  با اشاره به سامانه ویکی نیکی هدف از رو نمایی چنین سامانه ای را این طور عنوان کرد : دستگاه‌های تصمیم‌گیرنده دولتی و خصوصی در امر خیریه می توانند هدایت‌ و نظارت‌های خود را در این فضا انجام دهند.

موسویان با بیان اینکه هر موجودی در فضای دوم می‌تواند یک آدرس منحصر به فرد داشته باشد، اذعان داشت : امروز در جامعه شبکه‌ای زندگی می‌کنیم که به دست آوردن بسیاری از امکانات و سرویس‌ها در گرو وجود این شبکه‌هاست که روز به روز نیز در حال افزایش هستند.

وی تصریح کرد: سه سال است که در نهادهای مربوطه به دنبال اجرایی کردن این طرح هستیم که در کنار بحث احراز هویت بسترهای محتوایی نیز به‌کار گرفته شود تا زمینه ایجاد امنیت را برای دارندگان آن فراهم‌کند.

رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد بیان کرد: فرهنگ‌سازی باید در کشور ما صورت بگیرد و فرهنگ فضای دوم مشارکت همه افراد برای چارچوب‌هایی است که هنجارهای آن نوشته شده و همه مردم باید نسبت به آن مسئولیت‌پذیر باشند.

موسویان در پایان ضمن اشاره به اینکه بخش دولتی، خصوصی و اصحاب رسانه باید فرهنگ‌سازی کنند خاطرنشان کرد: در قالب این سامانه موسسات خیریه شفاف‌سازی می‌شوند و به نوعی مجوز از سوی اداره اوقاف و اماکن برای آنها صادر و فضای مجازی به فضای امنی برای آنها تبدیل می شود که نتیجه آن کاهش هزینه‌ها و شفافیت است.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: