body
کد خبر: ۱۹۱۱۴
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۳
محمد زاده در گفتگو با امینانه :
رییس سازمان اوقاف وامور خیریه استان تهران گفت:از زمان های قدیم مردم برای تامین نیازهای خود در اماکن عمومی از جمله بیمارستان ، مسجد ، مدرسه و ... با مشارکت یکدیگر اقدام به ساخت می کردند.
غلامرضا محمدزاده رییس سازمان اوقاف وامور خیریه استان تهران در گفتگو با امینانه با بیان اینکه وقف مشارکتی موضوعی است که در هویت ملی ما وجود داشته ، گفت : از زمان های قدیم مردم برای تامین نیازهای خود در اماکن عمومی از جمله بیمارستان ، مسجد ، مدرسه و ... با مشارکت یکدیگر اقدام به ساخت می کردند.
وی در ادامه افزود : این مشارکت در تمامی ابعاد صورت می گرفت و در نهایت به نام خودشان وقف صورت می گرفته است و به نوعی با مشارکت چندین نفر مردم به خواسته و نیازشان می رسیدند.
وی با اشاره به اینکه این همکاری در سالهای اخیر نام مدرنی به خود گرفته است ، اظهار داشت : با توجه به اینکه وقف از دیرباز وجود داشته است ، تصمیم بر این بوده است که مشارکت مردم ساماندهی شود و مدیریت خوبی صورت گیرد و امروز این همکاری ، نام وقف مشارکتی به خود گرفته است .
محمدزاده تصریح کرد : با توجه به اینکه در حال حاضر ساخت بیمارستان نیاز به هزینه های سنگینی دارد ، یک سازمانی مانند اوقاف مدیریت کار را بر عهده گرفته و با اعلام و جمع آوری کمک های مردمی بیمارستانی را تاسیس می کند و در نهایت به همان نیت که مورد نظر مردم است آن بیمارستان را به طور کلی وقف می کند .
وی در پایان خاطر نشان کرد : به دلیل اینکه متغیرها نسبت به گذشته فرق کرده است باید یک ساماندهی نسبت به این کار صورت می گرفت که بحمدلله این اتفاق افتاده  و مردم نیز استقبال خوبی نسبت به وقف مشارکتی داشته اند.
انتهای پیام /
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: