body
کد خبر: ۱۹۰۵۹
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰
مسئول نهاد فرهنگی دانشگاه شریف در گفتگو با امینانه:
مسئول نهاد فرهنگی دانشگاه شریف گفت : در زمان وقوع حوادث طبیعی افراد زیادی برای کمک اقدام می کنند و اگر این کمک ها در قالب فرهنگ وقف تبیین شود و سازماندهی کنند به خوبی می توان مشکلات را مرتفع کرد .
حجت الاسلام طهماسبی مسئول نهاد فرهنگی دانشگاه شریف در گفتگو با امینانه ، گفت : مساله اصلی که در حال حاضر در زمینه وقف نیاز است ، موضوع فرهنگ سازی است و باید این مساله مورد توجه جدی قرار گیرد .

وی در ادامه با اشاره به اینکه بحث فرهنگ سازی در میان مردم به خوبی تبیین نشده است ، اظهار داشت : به نظر می رسد امکان وقف و ضرورت آن باید در جامعه نهادینه شود و مردم بدانند که به راحتی می توانند این کار را انجام دهند و آینده ای درخشان را برای خود و جامعه ایجاد کنند .

وی افزود : به طور مثال در زمان وقوع حوادث طبیعی افراد زیادی برای کمک اقدام می کنند و اگر این کمک ها در قالب فرهنگ وقف تبیین شود و سازماندهی کنند به خوبی می توان مشکلات را مرتفع کرد .

طهماسبی تصریح کرد : در واقع زنده ماندن اسلام به تعبیری و ادامه مسیر درست آن در بعضی زمینه ها با وقف میسر شده است و ادامه این راه نیاز به برنامه ریزی دقیقی دارد .

وی ادامه داد :کمک به نیازمندان و محرومان جامعه آن چیزی است که خداوند متعال خواسته و ما باید از طریق وقف که می تواند راهی درست برای این کار باشد این مسائل را برطرف کنیم .

وی در پایان خاطر نشان کرد : به نظر می رسد  باید اطلاع رسانی ها فعال تر شود و مردم را در جریان اقدامات صورت گرفته قرار دهد تا مردم برای این کار تشویق شوند .

انتهای پیام /
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: