body
کد خبر: ۱۸۸۶۶
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۳
صادقی در گفتگو با امینانه :
یک کارشناس مسائل مذهبی گفت : رویج فرهنگ وقف نیازمند توجه به مسائل زیادی است. یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در این مسیر مدّنظر متولّیان امر قرار گیرد، جهت‌دادن نیّت واقفان ارجمند در مسیر نیازهای واقعی جامعه‌ي امروز است.
رحمان صادقی کارشناس مسائل مذهبی در گفتگو با امینانه گفت : مردم ابتدا باید بر این اصل آگاهی پیدا کنند که وقف موجب تقرب آنها به خداوند می شود .
وی در ادامه اظهار داشت : افزايش آگاهي مردم از اهّميّت وقف و تأثير آن در رفع نيازهاي اجتماعي و هم‌چنين پاداش‌هاي معنوي مترتّب بر اين اقدام پسنديده، در جلب مشاركت آنان در اين عرصه تأثير بسزايي دارد.
وی با اشاره به اینکه برای انتقال این آگاهی می توان از راه های مناسبی بهره گرفت : اذعان داشت : هر حركتي در اين راستا بايد با دقّت، برنامه‌ريزي و استمرار همراه باشد تا به نتيجه‌ي مطلوب و موردنظر منتهي گردد.
وی با بیان اینکه در بررسی برخی از موقوفات به مواردی بر می خوریم که نشان از روح بلند فرد واقف دارد ، تصریح کرد : بي‌ترديد، مصارف تعيين‌شده در برخي از وقف‌نامه‌ها، بيانگر انديشه‌ي بلند، روح انسان‌دوستانه، نيّت خيرخواهانه‌ي نيكوكاراني است كه در هر دوره با تشخيص نيازهاي اجتماعي زمان خويش به وقف اموال و دارايي خويش اقدام كرده‌اند.
وی افزود : آشنايي با چنين نمونه‌هايي براي مردم، بسيار انگيزه‌بخش در ترويج فرهنگ وقف و نيكوكاري است و  مي‌توان مواردي از اين دست و آثار مترتّب بر آن را در قالب تهیه کتاب ، برنامه های تلویزیونی ، فیلمها و ... استفاده کرد و از جريانات و داستان‌هاي مرتبط با وقف بهره‌ گرفت.
وی در پایان خاطر نشان کرد : ترویج فرهنگ وقف نیازمند توجه به مسائل زیادی است. یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در این مسیر مدّنظر متولّیان امر قرار گیرد، جهت‌دادن نیّت واقفان ارجمند در مسیر نیازهای واقعی جامعه‌ي امروز است.
انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: