body
کد خبر: ۱۸۶۳۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۵
سلیمی در گفتگو با امینانه :
یک پژوهشگرو استاد دانشگاه گفت : در دنیای امروز ، فضای مجازی از قدرت تاثیرگذاری خوبی برای تبلیغ در زمینه وقف برخوردار است .
محمد سلیمی پژوهشگر حوزه اجتماعی و استاد دانشگاه در گفتگو با امینانه با اشاره به ظرفیت های موجود در جامعه ، گفت : موسسه های خیریه ، سازمان های مردم نهاد و ... همه ظرفیت هایی هستند که می توان برای ترویج و فرهنگ سازی وقف از آن استفاده نمود.
وی با بیان اینکه در دنیای امروز ، فضای مجازی از قدرت تاثیرگذاری خوبی برای تبلیغ در زمینه وقف برخوردار است ، اظهار داشت : می توانیم برای آشنایی مردم به ویژه قشر جوان با فرهنگ وقف و تبلیغ این سنت نیکو ، از این موقعیت استفاده کنیم .
وی افزود :فضای مجازی یکی از مهم ترین فرصت های پیش رو برای ترویج آثار و برکات وقف است که باید با یک برنامه ریزی درست از این فرصت به نحو احسن استفاده کرد .
سلیمی با بیان اینکه موقوفات باید به سمتی حرکت کنند که در راستای نیازهای جامعه قرار گیرند ، اذعان داشت : در هر دوره ای متناسب با شرایط نیازهای مختلفی وجود دارد که این نیاز سنجی باید با توجه به نیازهای جامعه صورت گیرد و از طریق وقف اقدام شود .
وی با تاکید بر اینکه حمایت از مردم بی بضاعت همواره مورد توجه قرار گرفته است ، تصریح کرد : در میان نیازمندان جامعه هستند افرادی که در زمینه فرهنگی ، اجتماعی و دیگر زمینه ها دارای تالیفات و... می باشند که به نظر می رسد در راستای وقف باید از این افراد حمایت شود تا آثار خود را به جامعه عرضه کنند .
وی در پایان خاطر نشان کرد : باید نگاه سطحی به وقف را در جامعه تبدیل به نگرشی عمیق و ریشه دار کنیم و از توان نیات خیر مردم در این راستا استفاده کرده و وقف را به یک فرهنگ وسیع تر بسط دهیم .
انتهای پیام /
 
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: