body
کد خبر: ۱۸۵۸۳
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶
حجت الاسلام اسفندیار :
سرپرست اداره اوقاف شهرستان فیروزکوه گفت : با داشتن 400 هکتار اراضی در قالب 1285 رقبه و 33 مراتع وقفی موقوفات بزرگترین سرمایه های مادی و معنوی هستند.
حجت الاسلام عطاالله اسفندیار سرپرست اداره اوقاف شهرستان فیروزکوه در گفتگو با امینانه گفت : در دهه وقف سیاست ها و برنامه های مختلفی انجام شد که در اجرای این برنامه ها با رسانه ای کردن مقوله ی وقف به شفاف سازی آن پرداخته تا مردم ضمن وقوف کامل به این امر ، نیازمندی های وقف های جدید را بشناسند.
وی در ادامه اظهار داشت : اکنون با رصد کردن و تحدید حدود موقوفات  شهرستان که بزرگترین سرمایه های مادی و معنوی محسوب می گردند ، ارزش ریالی آنها به بیش از 50 میلیارد تومان می رسد .
سرپرست اداره اوقاف شهرستان فیروزکوه به جزییات موقوفات شهرستان فیروزکوه پرداخت و اضافه کرد : شهرستان با داشتن 400 هکتار اراضی در قالب 1285 رقبه و 33 مراتع وقفی موقوفات بزرگترین سرمایه های مادی و معنوی را داراست که با کاشت گیاهان دارویی از قبیل باریجه ، گل محمدی ، آویشن و ... از آن بهره برداری و صیانت می کنیم .
اسفندیار به 8/5 هکتار رقبات موقوفات سند نمرود اشاره کرده و بیان داشت : با پیگیری های 12 سالهی این اداره طی سال گذشته و امسال با خرید دو باب واحد تجاری در نزدیکی ترمینال فیروزکوه ، تبدیل به احسن آن به اتمام رسیده است .
رییس اداره اوقاف فیروزکوه به دستاوردهای این شهرستان پرداخت و اذعان داشت : موضوع پایانه شهرداری که مورد اختلاف فیمابین مسجد و شهرداری بود ، حل و فصل گردید .
وی به مهم ترین مورد تثبیتی و ثبتی موقوفات پرداخت و یادآور شد : برای اولین بار 1200 رقبه از رقبات شهرستان را در سامانه GIS  ( نقشه هوایی گوگل ارث) ثبت کردیم که این مهم ، اخذ اطلاعات مهم و ارزشمند پایه ای موقوفات شهرستان می باشد .
انتهای پیام /
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: