body
کد خبر: ۱۸۳۷۴
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۶
حجت الاسلام توسلی در گقتگو با امینانه:
کارشناس حوزه وقف گفت :بسیاری از مسائل برای آموزش باید از دوران کودکی آغاز شود به همین خاطر به جرات می توان گفت که خلا آموزشی در برخی موضوعات از جمله آموزش وقف وجود دارد .
حجت الاسلام توسلی کارشناس حوزه وقف در گقتگو با امینانه با بیان اینکه نظام آموزشی کشور دچار نقصان فراوانی است ، گفت :بسیاری از مسائل برای آموزش باید از دوران کودکی آغاز شود به همین خاطر به جرات می توان گفت که خلا آموزشی در برخی موضوعات از جمله آموزش وقف وجود دارد .
وی در ادامه با اشاره به اینکه کوتاهی در امر آموزش و ترویج وقف آن هم برای سنین پایین صورت گرفته است ، اظهار داشت :ما قرار است که در این زمینه فرهنگ سازی کنیم و نهادینه شدن فرهنگ نیاز به آموزش های اولیه دارد و وقف در زمینه های آموزشی از جمله تالیف یک کتاب می تواند به این مساله کمک شایانی کند .
وی با اشاره به اینکه در اقتصاد کشور توسط بازرگانان وقف های بی شماری صورت می گیرد ، اذعان داشت : تبلیغ اقدامات این افراد بسیار مهم است چراکه وقف عملی است مادام العمر و چه خوب است که فرزندان ما با دریافت اطلاعات درباره واقفین ترغیب به انجام این کار شوند .
وی افزود : اگر آگاهی نسبت به وقف در جامعه بیشتر شود کودکان ما این مساله را بهتر و بیشتر متوجه خواهند شد و در آینده می توانند کشور را از مشکلات اقتصادی و اجتماعی نجات دهند .
وی با ابراز تاسف از اینکه وزارت آموزش و پرورش در این زمینه کوتاهی کرده است ، عنوان داشت : غفلت دولت و آموزش و پرورش برای گنجاندن موضوع وقف در نظام آموزشی کشور سبب شده در این مساله بسیار عقب باشیم و نیاز به فعالیت گسترده تری برای ترویج وقف وجود دارد .
وی اضافه کرد : شاید اگر توجه بیشتری نسبت به این مساله صورت می گرفت الان در مرحله ی بالاتری از وقف قرار داشتیم و زمینه های مختلف وقف را در سطح بالاتری گسترش می دادیم .
انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: