body
کد خبر: ۱۸۳۷۲
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
حجت الاسلام سلیمی :
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ملارد گفت :هفته وقف در شهرستان ملارد با یک همایش همگانی با حضور مسئولان شهرستان ملارد آغاز خواهد شد .
حجت الاسلام محمد سلیمی رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ملارد در گفتگو با امینانه درباره برنامه های هفته وقف گفت : هفته وقف در شهرستان ملارد با یک همایش همگانی با حضور مسئولان شهرستان ملارد آغاز خواهد شد .
وی در ادامه با اشاره به اینکه قرار است در دهه وقف چندین همایش برگزار شود ، اظهار داشت : در زمینه وقف و حوزه های علمیه با حضور روحانیون و طلاب شهرستان ملارد و ائمه جمعه صفادشت و ماه دشت همایشی برگزار خواهد شد و همچنین دیدار با خانواده شهدا نیز در دستور کار قرار دارد .
وی با تاکید بر اینکه مهم ترین رویکرد دهه وقف اجرای امینانه نیات واقفین است ، اذعان داشت : یک روز از این دهه را به تجلیل از واقفین اختصاص داده ایم و از واقفین برجسته تقدیر به عمل خواهد آمد .
وی ادامه داد : در دهه وقف نشست های تخصصی را با اصناف ، سپاه پاسداران ، ائمه جمعه و جماعات ، اساتید دانشگاه و دانشجویان برگزار خواهیم کرد .
حجت الاسلام سلیمی با اشاره به اینکه وقف و محافل قرآنی دارای اهمیت فراوانی است ، تصریح کرد : در طول دهه وقف محافل انس با قرآن در بقاع متبرکه و امامزادگان شهرستان ملارد برگزار خواهد شد.
وی افزود :با توجه به رویکرد وقف ، خانواده و سبک زندگی کارگاه های تخصصی آموزش خانواده برای خادمین بقاع متبرکه و امامزادگان پیش بینی شده است .
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ملارد از برگزاری همایش لبیک یا رسول الله خبر داد و بیان داشت : در روز رحلت آن حضرت همایشی به همراه خطبه ای از زیارت بعید رسول الله برگزار خواهد شد.
وی در پایان خاطر نشان کرد : نهایت تلاش ما این است که در این دهه با اجرای رویکردهای متفاوت فرهنگ وقف را مردمی کنیم چرا که وقف یک سنت مردمی است نه دولتی و همه برای گسترش آن باید از هر طریقی استفاده کنیم تا یک فرهنگ پویا و زنده در جامعه نهادینه شود.
انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: