body
کد خبر: ۱۸۳۵۹
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲
حجت الاسلام لباس دوخت :
مسئول فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه غرب استان تهران گفت : موضوعات مهمی از جمله ، سیره نبوی و سیرت اهل بیت (ع ) ، وقف و ترویج فرهنگ قرآنی ، وقف بقاع متبرکه و زیارت ، وقف خانواده و سبک زندگی ، وقف علم و فناوری ، وقف اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال ، وقفو حوزه های علمیه ، وقف محیط زیست و سلامت و اجرای امینانه نیات واقفین در این دهه گنجانده شده است .
حجت الاسلام لباس دوخت مسئول فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه غرب استان تهران در گفتگو با امینانه با اشاره به اینکه 25 آبان آغاز دهه وقف خواهد بود ، گفت : مطابق هر سال قرار است در روز اول این دهه که به نام روز وقف است خبرنگاران با حضور در بقاع متبرکه و امامزادگان این روز را گرامی بدارند .
وی با اشاره به اینکه برای دهه وقف محورهای مهمی اتخاذ شده است ، اظهار داشت : موضوعات مهمی از جمله ، سیره نبوی و سیرت اهل بیت (ع ) ، وقف و ترویج فرهنگ قرآنی ، وقف بقاع متبرکه و زیارت ، وقف خانواده و سبک زندگی ، وقف علم و فناوری ، وقف اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال ، وقفو حوزه های علمیه ، وقف محیط زیست و سلامت و اجرای امینانه نیات واقفین در این دهه گنجانده شده است .
وی درباره جزییات و نحوه برگزاری هریک از این موضوعات اذعان داشت : روز دوم که مصادف با رحلت پیامبر اسلام (ص) و امام حسن مجتبی (ع) است در امامزاده حسن تجمعی انجام خواهد شد و در روز سوم محفل انس قرآن کریم در امامزادان عبدالله و زید (ع) را خواهیم داشت و در دانشگاه تهران با حضور مداحان و سخنرانی حجت الاسلام قرائتی این مراسم برگزار خواهد شد .
وی در ادامه با اشاره به سالروز شهادت امام رضا (ع) که به نام روز وقف بقاع متبرکه و زیارت نام گرفته است ، تشریح کرد : در این روز مراسمی را با حضور حجت الاسلام محمدی ریاست سازمان اوقاف در امام زاده حسن (ع) برگزار خواهیم کرد .
لباس دوخت ادامه داد : برای روز وقف خانواده و سبک زندگی با حضور حجت الاسلام صدیقی در دانشگاه تهران، وقف علم و فناوری در داشگاه شریف ، وقف اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال در دانشگاه امیر کبیر و وقف و حوزه های علمیه با حضور روحانیون و علما در امام زاده حسن (ع) برنامه هایی پیش بینی شده است .
وی با تاکید بر روز وقف محیط زیست و سلامت و اجرای طرح درمان از محل موقوفات در درمانگاه امام زاده حسن ( ع) گفت : در این روز خدمات رایگان ارائه خواهد شد و با اعزام پزشک به بقاع متبرکه ویزیت رایگان زائران صورت می پذیرد.
وی افزود : در این روز با وقف وقت خود و با حضور در طبیعت و زباله زدایی به زیبا سازی طبیعت نیز کمک خواهیم کرد .
وی درباره نحوه برگزاری آخرین روز از این دهه تصریح کرد : روز آخر که به نام اجرای امینانه واقفین است با دعوت از واقفین عزیز قرار است درباره نیات وقف صحبت شود و ارائه مفصلی از عملکرد خود داشته باشیم .
وی در پایان خاطر نشان کرد : ما وظیفه داریم این حکم الهی را تبلیغ کنیم و سعی داریم در این دهه با فرهنگ سازی موضوع وقف ، نحوه استفاده از موقوفات ، آگاهی بخشی مردم نسبت به وقف ، جایگاه وقف و اجرای نیات واقفین ، این موضوع را بیش از پیش در بین مردم نهادینه کنیم .
انتهای پیام /


نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: