body
کد خبر: ۱۸۳۲۴
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۹
سبحانی نیا در گفتگو با امینانه:
نماینده ادوار در مجلس شورای اسلامی گفت : همین کاهش هزینه ها، موجب افزایش ثروت و سرمایه گذاری مردم ودولت در بخش‌های دیگر می‌شود و فرصت تولید و کارهای دیگر را فراهم می‌آورد.
حسین سبحانی نیا نماینده ادوار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با امینانه گفت : وقتی مالی به عنوان وقف در اختیار جامعه قرار می گیرد ، این فرصت به عموم مردم داده می شود که از آن بهره مند شوند .
وی در ادامه با اشاره به اینکه وقف در بخش های مهمی از اقتصاد سبب کاهش هزینه های عمومی خواهد شد ، اظهار داشت : همین کاهش هزینه ها، موجب افزایش ثروت و سرمایه گذاری مردم ودولت در بخش‌های دیگر می‌شود و فرصت تولید و کارهای دیگر را فراهم می‌آورد.
وی توضیح داد : در واقع با یک کار خیرخواهانه وقفی، هم بخشی از نیازهای جامعه برآورده می‌شود و هم بودجه و اعتبار،در کار دیگری هزینه شده و زمینه برای کارهای عظیم‌تر و بزرگ‌تر فراهم می‌گردد.
وی افزود : آنطور که آمارها نشان می دهد در برخی از کشورها بخش عظیمی از هزینه ها توسط وقف انجام می شود و این کار باعث انباشت سرمایه در جامعه خواهد شد .
وی با اشاره به اینکه عمل خیر خواهانه واقفین کمک شایانی به جامعه می کند ، اذعان داشت : این عمل باعث می شود جامعه مورد نظر با سرمایه خود به رفع نیازها بپردازد و نیازی به کشورهای دیگر نداشته باشند.
وی در پایان خاطر نشان کرد : با گسترش وقف در جامعه ، دولت می‌تواند درآمدهای ملی را در جایی دیگر هزینه کرده و در مقابل تحریم ‌ها و فشارهای اقتصادی تاب بیاورد و از فشار سنگین آن خود را برهاند.
انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: