body
کد خبر: ۱۷۹۴۸
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵
حجت الاسلام شرفی در گفت و گو با امینانه :
یک کارشناس مسائل مذهبی گفت : وقف یک سنت دیرینه است که در بسیاری از مقاطع تاریخی نقش موثری داشته است و لازم است که در مقطع امروزی و با توجه به نیازهای جامعه تبدیل به فرهنگ عمومی شود .
حجت الاسلام شرفی کارشناس مسائل مذهبی در گفت و گو با امینانه گفت : همان طور که واقفین بخشی از اموال خود را وقف می کنند بسیار از افراد نیز که در حوزه های مختلف از جمله نویسندگی ، رسانه ها و ... فعالیت می کنند باید با توانمندی های خود راه های ترویج این سنت ارزشمند را وقف نمایند .
وی در ادامه افزود : این افراد می توانند با این کار نیات واقفین و این عمل خیرخواهانه را در جامعه ترویج دهند و به حل بسیاری از مشکلات کمک کنند .
وی تصریح کرد : کسانی که دارای تریبون های مهمی هستند و می توانند به گسترش فرهنگ وقف کمک کنند باید با طرح های موثر و کارآمد این فرهنگ را به گونه ای بسط دهند که مردم بیش از پیش در جهت انجام این کار برآیند .
شرفی اذعان داشت : وقف یک سنت دیرینه است که در بسیاری از مقاطع تاریخی نقش موثری داشته است و لازم است که در مقطع امروزی و با توجه به نیازهای جامعه تبدیل به فرهنگ عمومی شود .
وی با اشاره به برخی از نیازهای جامعه بیان داشت : امور درمانی ، کتاب و کتاب خوانی ، اقتصاد مقاومتی ، اشتغال زایی ، کمک به جوانان و کودکان نیازمند که آینده سرزمین را شکل می دهند همه و همه نیاز به وقف دارد و باید در این امور سرمایه گذاری های لازم از طریق وقف انجام شود .
وی در پایان یادآور شد : انجام کار خیر و داشتن گذشت روحیه ایست که در مردم ما وجود دارد اما برای رسیدن به هدغ=فی والا نیاز به عزم همگانی و یکی شدن وجود دارد تا به آنچه که می خواهیم برسیم .
انتهای پیام /
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: