body
کد خبر: ۱۷۹۴۲
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
سلیمی در گفت و گو با امینانه :
یک کارشناس مسائل مذهبی گفت : وقف نعمتی است که بار اعتقادی انسانها را عمیق و پربار می کند و بسیاری از افراد وقتی به این باور قلبی می رسند حرکت های با ارزشی را به انجام می رسانند .
احمد سلیمی کارشناس مسائل مذهبی در گفت و گو با امینانه گفت : سنت حسنه وقف از دیرباز توسط نیاکان ما گسترش یافته است و بخش مهمی از زندگی ما متاثر از وقف است .
وی با اشاره به اینکه وقف یک کار ارزشمند و بزرگ است و تاثیرات فراوانی در جامعه دارد ، اظهار داشت : باید به این نکته توجه داشت که تقویت فرهنگ در این راستا بسیار ضروری است .
وی ادامه داد : تقویت فرهنگ برای مقابله با دشمنانی است که سعی دارند تعلیمات اسلام را وارونه جلوه دهند و مسلمانان را از حرکت در مسیر خیر و نیک بازدارند .
وی با تاکید بر اینکه امامزادگان و بقاع متبرکه جایگاه مناسبی برای ترویج فرهنگ وقف است ، اذعان داشت : ایجاد پایگاه مناسب برای اطلاع رسانی ، افزایش سطح آگاهی مردم و برگزاری برنامه های متناسب با فرهنگ وقف از جمله مواردی است که می تواند این سنت حسنه بسط و گسترش دهد .
سلیمی تصریح کرد : وقف نعمتی است که بار اعتقادی  انسانها را عمیق و پربار می کند و بسیاری از افراد وقتی به این باور قلبی می رسند حرکت های با ارزشی را به انجام می رسانند .
وی در پایان خاطر نشان کرد : باید موانعی که بر سر راه این سنت وجود دارد برداشته شود و این امر جز با همت مردم و یکی شدنشان میسر نخواهد شد و نیاز به عزم جدی و از بین رفتن سو برداشت ها دارد .
انتهای پیام /


نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: