body
کد خبر: ۱۷۹۴۱
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
حجت الاسلام فرج پور در گفت گو با امینانه :
یک کارشناس امور فرهنگی و مذهبی گفت : وقف بهترین راهکار برای رشد اقتصاد در کشور است چرا که یک حرکت همگانی از سوی مردم برای رفع مشکلات خودشان است و نتیجه ای قابل توجهی خواهد داشت .
حجت الاسلام فرج پور کارشناس امور فرهنگی و مذهبی در گفت گو با امینانه گفت : یکی از مواردی که انسانها پس از یک عمر تلاش و پشتکار بدست می آورند ثروت است و این ثروت می تواند با وقف برای همیشه و پس از مرگ نیز جاودان باشد .
وی در ادامه با اشاره به اینکه در کشور عدم آگاهی لازم نسبت به وقف وجود دارد ، اظهار داشت : قطعا نیاز به تقویت نیرویی داریم که در زمینه ی یاوران وقف فعالیت می کنند و با آموزش های درست و صحیح به آگاهی مردم نیز جهت درستی بدهیم .
وی اذعان داشت : اگر رشد فرهنگی که همان نوع دیدگاه مردم به وقف است را اصلاح کنیم و به مرحله عالی برسانیم مسلما می توانیم اقتصاد را نیز در جهت توسعه مناسب و پایدار سوق دهیم .
وی افزود : وقف بهترین راهکار برای رشد اقتصاد در کشور است چرا که یک حرکت همگانی از سوی مردم برای رفع مشکلات خودشان است و نتیجه ای قابل توجهی خواهد داشت .
وی تصریح کرد : برای رسیدن به درجه خوبی از ترویج وقف باید مردم را با آثار و برکات وقف آشنا کنیم و با برنامه ریزی های دقیق و مناسب به شکلی متفاوت و گیرا این فرهنگ را در میان مردم نهادینه کنیم .
وی در پایان یادآور شد : بهتر است اخلاق و صداقت ما معنوی باشد تا بتوانیم گذشت بیشتری داشته باشیم و در این صورت کارهای بزرگی انجام خواهد شد .
انتهای پیام /
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: