body
کد خبر: ۱۷۹۰۰
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
حجت الاسلام رحمتی در گفت و گو با امینانه :
یک استاد حوزه و دانشگاه گفت : میتوان افراد خیر کمک خواست تا دارایی خود را وقف تاسیس موسساتی کنند که بتوان در جهت گسترش فرهنگ حسینی گام برداشت ؛ کاری که در بسیاری از کشورهای دنیا صورت می گیرد و موسساتی به نام خیریه یا مرکز علمی پژوهشی تاسیس می شود .
حجت الاسلام رحمتی استاد حوزه و دانشگاه در گفت و گو با امینانه گفت : یکی از وظایف ما در این عرصه تلاش برای ترویج وقف در جهت نیات مهم و تاثیر گذار است که از جمله این فعالیت ها در زمینه شناخت درست واقعه عاشورا است که با بهره گیری از سنت حسنه وقف می توان این کار را به نحو احسن انجام داد .
وی در ادامه اظهار داشت :میتوان افراد خیر کمک خواست تا دارایی خود را وقف تاسیس موسساتی کنند که بتوان در جهت گسترش فرهنگ حسینی گام برداشت ؛ کاری که در بسیاری از کشورهای دنیا صورت می گیرد و موسساتی به نام خیریه یا مرکز علمی پژوهشی تاسیس می شود .
وی با ابراز تاسف از اینکه در جامعه امروز ما ترویج این فرهنگ با کاستی مواجه است ، اذعان داشت : برخی از افراد در جامعه گمان می کنند با وقف اموال خود در جهت کار فرهنگی از جمله ساخت فیلم ، کتاب ، موسسه پژوهشی و از این قبیل موارد ثواب چندانی نکرده اند .
وی افزود : این افراد باید بدانند وقف در همه ی زمینه ها تاثیر گذار است و در بسیاری از موارد فرهنگی دیده شده است که وقف گره گشای مشکلات جامعه بوده است .
وی تصریح کرد : محرم نیز فرصت مناسبی برای وقف کردن است که هم می توان فرهنگ سازی را انجام داد و هم می توان سرمایه خود را در راه امام حسین (ع) وقف کرد .
وی متذکر شد : وقتی از فرهنگ حسینی صحبت می کنیم این موضوع دایره وسیعی را در بر می گیرد که تاسیس موسسات پژوهشی می تواند تمامی این ابعاد را در بر گیرد و مورد بررسی قرار دهد .
وی در پایان خاطر نشان کرد : خوشبختانه افراد خیر و توانمند در همه جای کشور وجود دارند و تنها لازم است که از اطلاعات لازم در این زمینه برخوردار باشند تا بتوانند نیات خود را در جهت این فرهنگ حسنه و نیکو به اجرا در بیاورند .
اانتهای پیام / 

نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: