body
کد خبر: ۱۷۳۰۴
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۳
یک کارشناس مذهبی در گفت‌وگو با امینانه مطرح کرد؛
یک کارشناس مذهبی گفت : بهترین تعبیری که می توان برای این موضوع در نظر گرفت صدقه جاریه است .

سید هاشم قاسمی کارشناس مذهبی در گفت و گو با امینانه درباره ماهیت وقف گفت : بهترین تعبیری که می توان برای این موضوع در نظر گرفت صدقه جاریه است .

وی ادامه داد : انسان ها پس از مرگ در عالم برزخ دچار گرفتاری هایی می شوند که بسیاری از اعمال او در دنیا می تواند راه گشا باشد که یکی از این اعمال وقف است که در موارد متعددی اتفاق می افتد .

وی افزود : به طور مثال فردی در دنیا کتاب را به رشته تحریر درآورده که بسیاری از مردم استفاده های فراوانی کرده اند و یا موسسه خیریه ای را راه اندازی کرده است که اثرات فراوانی را در بر داشته است

وی با اشاره به اینکه تمامی این کارها در آخرت میتواند برای انسانها پاداش معنوی داشته باشد ، اظهار داشت : مادامی که عمل خوب و شایسته آن فرد یا گروه دارای تاثیرات مثبتی در جامعه باشد و افراد بسیاری از آن بهره ببرند ، خیر آن کار به فرد می رسد و در آخرت برای او مایه نجات است .

وی اضافه کرد : وقف عملی است که برای اعمال متاخر بسیار موثر است و این بهترین انگیزه است برای اینکه فرهنگ وقف را در جامعه گسترش دهیم .

این کارشناس مذهبی عنوان داشت : موقوفات امانت‌هایی از سوی مومنان خیراندیش نزد جامعه هستند که این وظیفه خطیر امانت‌داری را اداره اوقاف و امور خیریه بر عهده گرفته است .

وی در پایان خاطر نشان کرد : اگر فرهنگ وقف با توجه به نیازهای جامعه  به طور دقیق نهادینه شود ، می توان بسیاری از مشکلات اقتصادی را برطرف نمود .

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: