body
کد خبر: ۱۷۲۸۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۷
در گفت‌وگو با امینانه مطرح شد؛
یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت : وقف می تواند در زمینه اشتغالزایی تاثیرات بالقوه ای را داشته باشد و هم چنین در مبارزه با فقر و تهیدستی در جامعه نقش به سزایی دارد .

حجت الاسلام احمد سالک نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با امینانه در خصوص موضوع وقف گفت : بحث وقف در اسلام یکی از مهم ترین موضوعاتی است که مطرح است که دارای ابعاد ویژه ای ازجمله معنوی ، الهی ، اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی است .

وی با بیان اینکه وقف در جامعه می تواند اثرات مهم و کاربردی را بر جا بگذارد ، ادامه داد : این موضوع می تواند در زمینه اشتغالزایی تاثیرات بالقوه ای را داشته باشد و هم چنین در مبارزه با فقر و تهیدستی در جامعه نقش به سزایی دارد و ذخیره ای دینی و فرهنگی برای یک کشور اسلامی محسوب می شود .

سالک عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر زمانی یک حرکت عظیم به هم پیوسته در زمینه ترویج فرهنگ وقف صورت گیرد می تواند اثرات شگرفی در جامعه ایجاد کند ، اظهار داشت : این طور احساس می شود که موضوع وقف در اسلام یکی از نقاط عطف دعوت جامعه برای انجام یک کار بزرگ الهی است .

وی افزود : شرایط کنونی جامعه ما می طلبد که مردم را به سمت وقف تشویق کنیم و این حرکت می تواند  با استفاده از امکانات فضای مجازی، تکنولوژی وعلم صورت گیرد .

وی با تاکید بریکی از محور های مهم وقف که باعث رشد و تعالی در علم می شود ، اذعان داشت : در بسیاری از موارد شاهد بودیم که مدارس متعددی برای تحصیل دانش آموزان ، طلاب و دانشجویان توسط افراد و یا مجموعه هایی وقف شده است .

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به یکی از کسانی که در گذشته موقوفاتی را در شهر اصفهان بر جا گذاشته است ، عنوان داشت : وقف فرهنگ ترویج و تشویق اسلام را در بطن خود دارد مثال آن چیزی که آقای همدانیان در اصفهان در حدود 80 سال پیش وقف کرده که بخشی از آن ترویج فرهنگ عاشوراست .

وی در پایان خاطر نشان کرد : امیدوارم که تمام کسانی که تریبونی در اختیار دارند درباره گسترش فرهنگ وقف ، موارد متناسب با نیاز جامعه را تبلیغ و ترویج کنند و ان شا الله که این حرکت بتواند این فرهنگ را همه گیر کند .

 انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: