body
کد خبر: ۱۷۱۸۳
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۴
یک دندانپزشک گفت: خمیردندان‌های حاوی سفید کننده می‌تواند منجر به آسیب وارد شدن به مینای دندان شده و به همین خاطر استفاده از آن‌ها توصیه نمی‌شود.
به گزارش امینانه از بهداشت نیوز، آرش بهشتی  گفت: در انتخاب خمیر دندان برای کودکان باید دقت شود، زیرا هر خمیر دندانی مناسب کودک نیست.وی افزود: والدین باید توجه داشته باشند که خمیر دندان‌هایی که فلوراید زیادی دارند می‌توانند برای کودکان مضر باشند.

این دندانپزشک با اشاره به اهمیت بهداشت دهان و دندان در سنین کودکی و نوجوانی تصریح کرد: آموزش درست مسواک زدن به کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا دندان‌ها باید از سنین کودکی سالم نگاه داشته شوند تا افراد در سنین بزرگسالی با مشکل مواجه نشوند.

بهشتی در خصوص بهترین نوع خمیردندان برای کودکان اظهارکرد: خمیردندان‌هایی که حاوی فلوراید است، بهترین نوع خمیردندان برای کودکان و نوجوانان به حساب می‌آید و بهتر است والدین از این نوع خمیردندان استفاده کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که از چه سنی باید مسواک زدن برای کودکان آغاز شود خاطرنشان کرد: والدین باید از ۶ ماهگی که نخستین دندان‌های شیری نوزادان شروع به رشد می‌کنند مسواک زدن برای آن‌ها را آغاز کنند.

این دندانپزشک ادامه داد: خانواده‌ها باید توجه داشته باشند که برای کودکان ۶ تا ۱۸ ماه تنها کافی است که از آب استفاده شود و از ۱۸ ماهگی باید استفاده از خمیر دندان برای کودکان آغاز شود.

بهشتی استفاده از خمیردندان‌های حاوی سفید کننده را برای دندان‌ها مضر دانست و گفت: خمیردندان‌هایی که عبارت "سفید کننده" بر روی آن‌ها درج شده حاوی مواد شیمیایی بوده و به مینای دندان آسیب وارد می‌کند.

انتهای پیام/
برچسب ها: خمیردندان
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: