body
کد خبر: ۱۷۰۷۲
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۱
آیا از فریزر برای نگهداری گیاهان، سبزیجات یا میوه‌های خود استفاده کرده‌اید؟ استفاده از فریزر می‌تواند روشی قدرتمند برای حفظ سبزیجات باشد که زیاد مورد توجه قرار نگرفته است.
به گزارش امینانه از بهداشت نیوز، آیا از فریزر برای نگهداری گیاهان، سبزیجات یا میوه‌های خود استفاده کرده‌اید؟ استفاده از فریزر می‌تواند روشی قدرتمند برای حفظ سبزیجات باشد که زیاد مورد توجه قرار نگرفته است. پستو، پوره توت فرنگی، رب گوجه –از همین الان می‌توانید همه را برای فصل سرما ذخیره کنید! یکی از مواد اولیه محبوب، سبزیجات معطر و تازه هستند که در فریزر به بهترین شکل قابل نگهداری هستند و حالا ما می‌خواهیم راهی جدید و بهتر را برای حفظ این گیاهان به شما معرفی کنیم: نگهداری در روغن!


شما می‌توانید گیاهان معطر خود را در روغن منجمد کنید. چرا؟ نگهداری گیاهان در روغن باعث می‌شود کمتر تغییر رنگ بدهند.


همچنین با این روش می‌توانید سبزیجات را به صورت فوری در غذاهای زمستانی خود استفاده کنید. غذاهای زمستانی معمولاً نیاز به روغن دارند و بنابراین می‌توانید مکعب‌های روغن منجمد را که گیاهان معطر داخل آن هستند، از فریزر خارج کرده و در غذاهای خود بکار ببرید. می‌توانید پیاز و سیر را در این روغن همراه با سبزیجات سرخ کنید تا عطر سبزیجات در تمام غذا پخش شود.  


در این حالت، روش نگهداری روغن و فریزر بهترین کارایی را برای حفظ سبزیجات سفت‌تر مثل رزماری، مریم‌گلی، آویشن، و اورگانو (پونه کوهی) دارد. این سبزیجات همگی هنگام افزوده شدن به غذا سرخ می‌شوند.  
سبزیجات نرمتر مانند نعنا، ریحان، به لیمو، و شوید معمولاً به صورت خام به غذا اضافه می‌شوند و برای این روش نگهداری چندان مناسب نیستند. طعم تازه آنها در فریزر تغییر کرده و معمولاً نباید منجمد شوند. برخی افراد این سبزیجات نرم را در کیسه فریزر و بدون آب یا روغن منجمد می‌کنند که عملاً مشابه خشک کردن سبزی است. برخی نیز طعم نعنای خشک و دیگر سبزیجات خشک شده را دوست ندارند.


به هرحال، بهترین کاربرد فریزر برای حفظ سبزیجات، در نگهداری سبزیجات سفت در روغن یا آب‌گوشت است اما روغن مناسب‌تر است. عطر سبزیجات واقعاً در روغن و تمام فریزر پخش می‌شود که واقعاً عالی است.
حال چند نکته برای نگهداری سبزیجات در روغن را توضیح می‌دهیم.
 

8 مرحله منجمد کردن سبزیجات در روغن

1- از سبزیجات سفت و تازه، ترجیحاً سبزیجات باغچه شخصی یا بازارچه محلّی استفاده کنید.

2- اگر دوست دارید، می‌توانید سبزیجات را ریز خرد کنید. یا آنها را به صورت قطعات بزرگتر ساقه و برگ نگهدارید. در تصویر ترکیبی از سبزیجات ریز و کامل مانند رزماری، رازیانه، مریم‌گلی و اورگانو را می‌بینید.

  3- ظرف یخ را تقریباً تا دو سوم حجم آن از سبزی پر کنید.

4- می‌توانید سبزیجات را ترکیب کنید؛ مثلاً ترکیبی از مریم‌گلی، آویشن و رزماری تهیه کرده و در زمستان به خوراک جوجه کبابی و سیب‌زمینی اضافه کنید!

5- از روغن زیتون فوق بکر یا کره آب شده بدون نمک استفاده کنید.

6- ظرف را به آرامی با یک کیسه فریزر پوشانده و اجازه دهید یک شب در فریزر بماند تا منجمد شود.

7- مکعب‌های یخ را برداشته و در طبقات فریزر یا کیسه‌های کوچک نگهدارید.


انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: