body
کد خبر: ۱۷۰۴۹
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۱
در گفتگو با امینانه مطرح شد؛
کارشناس داوری کشورمان گفت:اگر فقط یک درصد از پول هایی که در ورزش و به خصوص فوتبال هزینه می شود را خرج امور خیریه کنیم،سالی یک بیمارستان می توان ساخت.
رضا غیاثی پیشکسوت داوری کشورمان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار امینانه در خصوص کمکی که جامعه ورزش می تواند به مقوله وقف و خیریه بکند ، گفت:به هر صورت ورزش یکی از معدود موارد جامعه است که طرفدار زیادی دارد و برای مسوولان کشور هم با توجه به درگیر بودن ورزش با جوانان موضوع حساسی به شمار می رود. به دلیل جذابیت های ورزش ، مردم تقریبا تمام چهره های ورزشی را می شناسند و خیلی از نوجوانان و جوانان کشورمان از آنها الگو می گیرند.

وی ادامه داد: همانطور که با بداخلاقی ها در ورزش برخورد می شود تا مبادا این رفتارها الگوی جوانان بشود، به همان اندازه حضور این ورزشکاران در امور خیریه و حتی وقف کردن بخشی از اموال و قراردادهایشان می تواند به الگوی مثبتی برای نسل جدید جامعه تبدیل شود و آنها را با حرکات خداپسندانه بیش از پیش آشنا می سازد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: یک بازیکن فوتبال شاید قرارداد یک میلیاردی ببندد اما در پایان فصل برای اینکه پولش را نقد کند، بسیاری از این مبلغ را حاضرند ببخشند. وقتی که آنها تا این حد می توانند دست و دلباز باشند چه ایرادی دارد که آنها ابتدای هر فصل یک درصد از مبلغ قراردادشان را به امور خیریه اختصاص دهند و حتی این را در قراردادشان بگنجانند. شما ببینید با یک درصد گول این فوتبال در سال می توان چه کارهایی انجام داد و بیمارستان و مسجد ساخت؟!

انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: