body
کد خبر: ۱۵۳۷۹
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۲
در گفتگو با امینانه مطرح شد؛
براتی گفت: وقف برای رفع نیازهای اقشار محروم و افراد ضعیف جامعه محسوب می شود. از این طریق جامعه را از لحاظ مهر و انسان دوستی را در جامعه تلطیف می کند و محبت را در جامعه افزایش می دهد.
جواد براتی مداح در خصوص سنت حسنه وقف به خبرنگار امینانه؛ گفت: وقف در واقع همان سنت جاریه است که اهل بیت ما خیلی بر انجام آن تاکیید داشتند. سنت حسنه وقف از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در این زمینه امیرالمومنین (ع) در وصیت نامه خود به امام حسن (ع) امر کردند که بخشی از دارایی مرا وقف کنید. 

وی افزود:وقف علاوه بر این موارد آثار فردی و اجتماعی نیز دارد. آثار فردی وقف دوای مرض حرص و طمع و دنیا دوستی است. و آثار اجتماعی آن تدبیر اجتماعی- اسلامی است برای رفع نیازهای اقشار محروم و افراد ضعیف جامعه محسوب می شود. از این طریق جامعه را از لحاظ مهر و انسان دوستی را در جامعه تلطیف می کند و محبت را در جامعه افزایش می دهد.

براتی در ادامه افزود: با توجه به آسیب های موجود در جامعه احداث بیمارستان و خانه سالمندان در اولویت باشد بهتر است چرا که به اندازه کافی مسجد در جامعه وجود دارد و مشکل مردم داشتن مسجد و حسینیه نیست بلکه مردم برای هزینه درمان و بیماری درمانده اند و تعداد افرادی که پشت درهای اتاق عمل برای پرداخت هزینه های جراحی منتظر مانده اند بیشتر از افرادی است که پشت درهای مسجد منتظر مانده اند. جامعه به خانه سالمندان، مراکز فرهنگی، مدرسه و بیمارستان بیشتر از مسجد نیاز دارد.

انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: