body
کد خبر: ۱۵۳۷۷
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۲
در گفتگو با امینانه مطرح شد؛
نماینده کمیسون کشاوزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: امروزه بنا به احتیاج و ضرورات جامعه باید وقف صورت بگیرد. در منطقه ای نیاز به احداث مدرسه در اولویت است، در منطقه دیگری بیمارستان حرف اول را می زند.
سید راضی نوری نماینده کمیسون کشاوزی، آب و منابع طبیعی مجلس و نماینده مردم شوش در خصوص سنت حسنه وقف به خبرنگار امینانه؛ گفت:  وقف یکی از سنت های حسنه ای است که در دین مبین اسلام خصوصا مکتب تشیع بیشتر دیده می شود. گرچه امروزه در کشورهای غیرمسلمان وقف را برای یک کار عام المنفعه انجام می دهند. 

وی افزود: از آنجایی که همه ما اعتقاد داریم انسان برای زندگی در این دنیا فرصتی به نام عمر دارد و بالاخره از این دنیا خداحافظی می کند پس وقف آینده نگری انسان است برای اینکه ذخیره آخرت داشته باشد و بتواند کاری انجام دهد که عام المنفعه باشد و مردم از آن استفاده کنند. به عنوان مثال افراد خیّر قسمتی از اموال خود را برای افراد نیازمند و مجموعه های عام النفعه و خیرخواهانه جامعه وقف می کنند. وقف در زمینه های مختلف مانند آموزشی، درمانی و بهداشت و دیگر موارد انجام می شود. 

نوری در ادامه گفت: وقف که یک کار خیر است و صدقه جاریه محسوب می شود. وقف بیشتر اوقات پس از فوت افراد عملیاتی می شود. 

وی گفت: امروزه بنا به احتیاج و ضرورات جامعه باید وقف صورت بگیرد. در منطقه ای نیاز به احداث مدرسه در اولویت است، در منطقه دیگری بیمارستان حرف اول را می زند. مسائل آموزشی و تربیت فرد در یک منطقه محروم از واجبات است. در برخی مناطق مسائل دینی و مذهبی کمرنگ است و احداث مسجد نیاز است. باید بتوانیم بر اساس نیازهای موجود در جامعه و آسییب هایی که متوجه جامعه می شود بتوانیم تصمیم گیری کنیم .

انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: