body
کد خبر: ۱۵۳۷۶
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۲
در گفتگو با امینانه مطرح شد؛
عضو کمیسیون کشاروزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: مردم ملک و یا اموال خود را با اهداف مختلف در راه خدمت به خلق در زمینه های مختلف وقف می کردند.در حقیقت از این بابت هم مشکلات بسیار زیادی خصوصا قشر محروم و مستضعف در طول تاریخ حل شده است.
احمدعلی کیخا عضو کمیسیون کشاروزی، آب و منابع طبیعی مجلس و نماینده مردم زابل در خصوص سنت حسنه وقف به خبرنگار امینانه؛ گفت: به طور کلی وقف یکی از امتیازات بسیار خوب جامعه اسلامی محسوب می شود که مردم از قدیم الایام این سنت حسنه را انجام می دهند. در تمام شهرستان ها و استان های ایران یکی از امور خیریه ای که مردم به آن خیلی اعتقاد داشتند و به آن عمل می کردند سنت حسنه وقف بوده است. 

وی افزود: مردم ملک و یا اموال خود را با اهداف مختلف در راه خدمت به خلق در زمینه های مختلف وقف می کردند.در حقیقت از این بابت هم مشکلات بسیار زیادی خصوصا قشر محروم و مستضعف در طول تاریخ حل شده است. 

کیخا گفت: اخیرا با یکی از معاونان سازمان اوقاف جلسه برگزار کرده بودیم که خوشبختانه با سیاست گذاری های و برنامه های جدیدی که پیاده کرده اند زمینه های بهره گیری از فرصت هایی که اموال موقوفه در اختیار سازمان می گذارند فراهم شده تا خدمات رسانی بیشتر به محرومان و نیازمندان شود. وقف یک سنت حسنه است که بین جامعه اسلامی باید در سطح وسیع تری گسترش پیدا کند و شمول آن بیشتر شود. نیازی نیست کارهای بزرگی انجام شود  بلکه در مقیاس های کوچک تر هم امکان کار خیر وجود دارد.

نماینده مجلس در ادامه افزود: با توجه به آسیب های موجود در جامعه بحث وقف در مناطق مختلف متفاوت است. در منطقه ای مدرسه در اولویت است و در منطقه ای دیگر ساخت بیمارستان در اولویت قرار می گیرد. با توجه به نیازهای مردم هر منطقه وقف در اولویت قرار می گیرد. بستگی به شرایط منطقه، محله و قشری که در آنجا زندگی می کنند نیز دارد.

کیخا گفت: واقفین برای وقف به محیط پیرامون هم می توانند توجه داشته باشند البته در برخی موارد افراد بنا به خواسته قلبی خود کار خیر را انجام می دهند. به عنوان مثال خیّری علاقه دارد در حوزه بهداشت و درمان وقفی را انجام دهد. اما در کل چون هدف هدف خیری است و عده ای که می خواهند به ثواب برسند و نیاز افراد را مرتفع سازند بهتر است با توجه به نیاز وقف صورت گیرد.

انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: