body
کد خبر: ۱۵۳۶۷
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۷
در گفتگو با امینانه مطرح شد؛
ظاهری عبدوند گفت: اگر در جامعه از افراد خیّرخوب استفاده شود و بتوانیم بستر ذوق آنها را ایجاد کنیم می توانیم از بسیاری مشکلات و آسیب های موجود در جامعه فائق شویم.
علی عسگر ظاهری عبدوند عضو کمیسیون انرژی مجلس و نماینده مردم مسجد سلیمان در خصوص سنت حسنه وقف به خبرنگار امینانه گفت:  وقف همتای ندارد، یکی از اصیل ترین و بهترین اعمال پسندیده دینی ما محسوب می شود. وقف کاری است که در کنار کارهای خیر ماندگار می ماند. امیدواریم که این سنت حسنه در جامعه ترویج پیدا کند. در همه امور می توانیم وقف داشته باشیم.

وی افزود: وقف بنا به نیت واقف اهمیت دارد در هر جایی که وقف انجام دهند پسندیده است. اعم از اماکن مذهبی دینی، فرهنگی و آموزشی و .... مهم این است که فرهنگ وقف در کشور رواج پیدا کند رونق بگیرد و شاخ و برگ باز کند.

ظاهری عبدوند گفت: اعتقاد دارم الگو سازی یکی از بهترین ابزار برای تشویق مردم و ترویج سنت حسنه وقف است. از الگوها و واقفین شاخص و الگو در جامعه ایجاد کنیم. واقفین را به مردم معرفی کنیم. چون وقف عمل پسندیده ای است و به عنوان یکی ضروری ترین اعمال در جامعه تقویت شود.

وی در پایان افزود: زمانی در دستگاه اجرایی مسئولیتی داشتم که با واقفین عزیز در ارتباط بود. واقفین چه عظمت و توان بالایی دارند. اگر در جامعه از افراد خیّرخوب استفاده شود و بتوانیم بستر ذوق آنها را ایجاد کنیم می توانیم از بسیاری مشکلات و آسیب های موجود در جامعه فائق شویم. می توان گفت ساماندهی واقفین و خیّرین یک کار ضروری است و برای کانالیزه کردن ساختار آنها دستگاه متولیان امر نیز می تواند کمک کند. اعتمادی که برای خیّرین و واقفین باید ایجاد شود هنوز به وجود نیامده است و بنا به خواست آنها انجام نمی شود. در حال حاضر به وقف ظلم شده و کمتر عملیاتی شده و اعتماد کمرنگ شده است. پیشنهاد می کنم هم مسئولین امانت داری کنند و بنا به نیت واقف عمل کنند و هم الگوسازی و قدردانی شود تا بتوانیم بیشتر بر ساختار اعتماد و ساختار برانگیزاننده نیت خیر توسط دستگاه های متولی داشته باشیم.

انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: