body
کد خبر: ۱۵۳۶۵
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۳
در گفتگو با امینانه مطرح شد؛
دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: به طور خاص و قطع نمی توان برای وقف اولویت تعیین کرد چرا که ساخت مدرسه، بیمارستان، مسجد، خانه سالمندان و ... به یکدیگر متصل هستند اما رسانه ها باید جامعه را به وقف تشویق و ترغیب کنند.
سیده فاطمه ذوالقدر دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس و نماینده مردم تهران در خصوص سنت حسنه وقف به خبرنگار  امینانه گفت: وقف یک سنت حسنه قدیمی است و همچنان رواج دارد. واقفین املاک خود برای کارهای خیر از قبیل ساخت مسجد، مدرسه، بیمارستان وقف می کردند. واقفین قبل از فوت کار خیر خود را ثبت می کنند که از وقف در کارهای خیر استفاده شود. 

وی افزود: به طور خاص و قطع نمی توان برای وقف اولویت تعیین کرد چرا که ساخت مدرسه، بیمارستان، مسجد، خانه سالمندان و ... به یکدیگر متصل هستند. جوانان به مدرسه، مسجد و بیمارستان نیاز دارند. برای تمام این موارد باید راه های تشویق و ترغیب مردم فراهم شود. همه این موارد جزو کارهای خیر و ضروری محسوب می شوند.

ذوالقدر گفت: دستگاه هایی مثل صدا و سیما، مطبوعات و اصحاب تربیون و افرادی که بیشتر با مردم در ارتباط هستند باید جامعه را تشویق و ترغیب کنند تا فرهنگ حسنه وقف رواج بیشتری پیدا کند. این عوامل که در رسانه مطرح شود قطعا تاثیر گذار خواهد بود. به عنوان مثال در بیمارستان ها وزرات بهداشت مشکلاتش را مظرح کند و یا وزارت آموزش و پرورش کمبود مدارس را اعلام کند افراد خیر تشویق می شوند که در این زمینه ها وقف انجام دهند. خیرین مدرسه سازی که زمینی را صرف ساخت مدرسه می کنند باید تشویق شوند چون کار آنها هم به نوعی وقف محسوب می شود.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: