body
کد خبر: ۱۵۳۳۹
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۳
در گفتگو با امینانه مطرح شد؛
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با توجه به اینکه نگاه مردم کمی نسبت به سنت حسنه وقف کمرنگ و سست شده است و وقف آنچنان که باید مثل قبل رشد داشته باشد ندارد. به نظر می آید در بحث اطلاع رسانی ضعیف عمل می شود.
حسن لطفی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس و نماینده مردم رزن، در گفتگو با خبرنگار  امینانه  درباره سنت حسنه وقف گفت: وقف یکی از ارکان اصلی فرهنگ گذشت و ایثار در جامعه است که گذشتگان دینی ما این سنت را به یادگار گذاشته اند و در توسعه فرهنگ دینی و مبانی اساسی اسلام بسیار تاثیر گذار است.

وی افزود: با توجه به اینکه نگاه مردم کمی نسبت به سنت حسنه وقف کمرنگ و سست شده است و وقف آنچنان که باید مثل قبل رشد داشته باشد ندارد. به نظر می آید در بحث اطلاع رسانی ضعیف عمل می شود. یعنی واقفین و افراد خیری که حضور دارند به نحو احسنت در سیستم نهادینه نشده اند. سیستم اطلاع رسانی باید به روز باشد و واقفین مورد تکریم مردم قرار گیرند تا این امر باعث گسترش فرهنگ سنت وقف شود.

وی در پاسخ به این سوال که شخصا در این زمینه کاری انجام داده اید،گفت: بله کار وقف انجام داده ام. شخصا پدرم را ترغیب کرده ام و زمینی به مساحت سه هزار متر با نیت احداث مدرسه درروستای رزن را وقف کردیم.

انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: