body
کد خبر: ۱۵۲۱۴
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۳
حجت الاسلام صدیقی در آستان مقدس امام زاده روح الله حسنی(ع)؛
امام جمعه موقت تهران گفت:روز 9 دی آرامش امام خمینی (ره) را برای ما تفسیر کرد، دشمنان برای ایران نقشه 10 ساله کشیده بودند تا نظام را تغییر دهند اما دشمنان با شکست مواجه شدند چرا که خداوند مردم ایران را دوست داشت و عزت آنها را حفط کرد.
به گزارش خبرنگار امینانه ؛مراسم تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم و بزرگداشت یوم الله 9 دی شب گذشته با حضور حجت الاسلام و المسلمین صدیقی امام جمعه موقت تهران پنج شنبه 9 دی در آستان مقدس امام زاده روح الله حسنی برگزار شد.

در این مراسم جمعی از  خانواده معزز "شهدای فاطمیون مدافع حرم" نیز حضور داشتند و با قدردانی از خانواده آن عزیزان و مرور رشادت های بی دریغ جان بر کفان مدافع حرم ادامه یافت.

برنامه با تلاوتی از آیات قرآن آغاز شد. پس از آن حجت الاسلام صدیقی امام جمعه موقت تهران سخنرانی داشتند .

حجت الاسلام صدیقی در ابتدا یادی از شهدای کربلا، شهدای انقلاب، شهدای دفاع مقدس و شهدای عزیز مدافع حرم کرد و ضمن تشکر از خانواده های این عزیزان با ختم صلواتی سخنان خود را آغاز کرد.

*پروردگار دین خود را قرن هاست که حفظ کرده است

اما جمعه موقت تهران افزود: سخنرانی امشب حول سه محور و بخش است. اولین مورد مربوط می شود به حماسه 9 دی ماه که توجه، لطف و عنایت پروردگار نصیب مان شد. پروردگار دین خود را قرن هاست که حفظ کرده است. اگر بخواهیم از زمان پیامبر بگویم در زمان پیامبر(ص) وقتی که ایشان پرچم توحید را به دست گرفت کسی جز علی و خدیجه پیرو دیگری نداشت. اولین نماز جماعت در اسلام بین شکاف کوه های مکه بود که علی در کنار پیامبر (ص) و خدیجه پشت سر وی به نماز ایستادند. دشمنان پیامبر (ص) وقتی متوجه این موضوع شدند قصد داشتند این چراغ را خاموش کنند. انواع اذیت ها را بر پیامبر (ص) وارد داشتند، یاران وی را شکنجه کردند، اما خدا دل ها را برای پیامبر عاشق کرد. سران عرب که مستکبرین آن زمان بودند طی قسم نامه ای اعلام کردند که با پیامبر (ص) و مسلمانان معامله ای نکنند. آنها مسلمانان را تحریم های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کردند. زندگی را برای مسلمانان در مکه حرام کردند. پیامبر (ص) با یاران خود به شعب ابی طالب پناه برد. در آنجا نه با کسی رفت و آمد داشتند و نه کسی برای آنها آذوقه و غذا می بردپس از همه این اذیت و آزارها که بر پیامبر (ص) و یارانش تحمیل شد جبرئیل از جانب خداوند به پیامبر (ص) وعده داد که پیامبر(ص) شما با غزت و احترام بازخواهی گشت و مکه را فتح خواهی کرد.

*امام خمینی (ره) چشم  امیدش به حماسه 15 خرداد و مردم بود

امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنان خود افزود: انقلاب اصل اسلام است. امام خمینی (ره) چشم  امیدش به حماسه 15 خرداد و مردم بود. زمانی که امام خمینی (ره ) با غربت رفت خداوند وی را با غزت و احترام برگرداند. استقبلال مردم از امام خمینی (ره) در تاریخ بی سابقه بود. امام خمینی (ره) پس از گذراندن دوران سخت در غربت در اوج عزت وارد کشور شد و حکومت تشکیل داد. اما خمینی (ره) هر وعده ای که داد از کمک کردن خداوند متعال بود. هر آنچه امام خمینی (ره) گفت شدنی شد. رفتن شاه را وی اعلام کردند و همین طور هم شد. اما خمینی (ره) با دلی امیدوار رفت چون می دانشت مردم به انقلاب وفادار هستند. وفای ملت، غیرت مردم ایران، ایمان عمیق ملت بود که امام را امیدوار کرده بود و ایشان فرمودند: مراقب ناهلان و نامحرمان باشید تا آنها در انقلاب نفوذ نکنند.

*روز 9 دی آرامش امام خمینی (ره) را برای ما تفسیر کرد

حجت الاسلام صدیقی درباره حماسه 9 دی گفت: روز 9 دی آرامش امام خمینی (ره) را برای ما تفسیر کرد. 9 دی روز خطرناکی بود. دشمنان برای ایران نقشه 10 ساله کشیده بودند تا نظام را تغییر دهند. اما دشمنان با شکست مواجه شدند چرا که خداوند مردم ایران را دوست داشت و عزت آنها را حفط کرد. خداوند متعال انقلاب را از اهل فنته نجات داد و این ها همه معجزه و الطاف خداوند است که نصیب ما می شود. اراده خدا در حماسه روز 9 دی حاکم بود و خداوند بود که به دنیا نشان داد مردم ایران به امام زمان (عج) و به ولایت فقیه اعتقاد دارند و هر روزی احساس خطر کنند با هم متحد و یک کلام می شوند.

*شهادت مدال خداست برای شهیدان

حجت الاسلام صدیقی گفت: شهدای این مرز و بوم مجاهدان و مردانی هستند که در تاریخ روی جبهه حق را سفید کردند. این شهدا بهترین مبارزان برای برای حضرت رقیه (س) هستند. شیعیان افغانی که با نام "فاطمیون" بودند. نظام جمهوری اسلامی با این شهداست و برای آنها مراسم یادبود برگزار می کند. شهادت مدال خداست برای این شهیدان. شهیدان بالاترین مقام را  دارند آنها با به شهادت رسیدن حرم رابیمه کردند شهیدان نمرده اند و هیمشه زنده هستند و ما از مظلومیت آنها دفاع می کنیم.

*تجلیل از آستان مقدس امام زاده روح الله حسنی(ع)

حجت الاسلام صدیقی در ادامه سخنرانی خود افزود: امام زاده گان در هر جای کشور و دنیا واقع باشند پناهگاه عالمیان به حساب می آیند. امام زاده گان سفره داران اجداد، یادآور امامان، یادآور فاطمه زهرا (س) هستند. آستان این امام زاده در ابتدای امر یک اتاقکی بود اما مردم با ادارت و اعتقاد خود این بنا را آباد کردند. اما زاده ها همیشه حاجت مردم را برآورده کرده اند و هر فردی هر زمان مشکل و یا مریضی داشته با مراجعه به این اما زاده ها دست خالی بر نگشته است و حاجت روا شده است. از اعتقاد دینی مردم است که اما زاده ها آباد شده و رونق گرفته است.

انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: