body
کد خبر: ۱۴۹۳۰
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۵ - ۰۶:۵۸
گزارش میدانی امینانه؛
در این گزارش با بیمارستان وقفی شهید هاشمی نژاد ،به عنوان اولین و بزرگترین مرکز همودیالیز و پیوند کلیه در کشور، امکانات و شرابط آن آشنا می شوید.
به گزارش خبرنگار سایت امینانه ،بیمارستان شهید هاشمی نژاد تهران یک مرکز درمانی وقفی است،این مرکز توسط بانی خیر آن مرحوم حاج محمد مهدی ابراهیمی دریانی در سال 1336 تاسیس و وقف گردید و از شهریور سال 1364 به نام شهید هاشمی نژاد تغییر نام یافت.


از آن زمان این مرکز به عنوان مرکز کشوری درمان بیماریهای کلیوی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران مشغول خدمت رسانی به جامعه است،این بیمارستان اولین و بزرگترین مرکز همودیالیز و پیوند کلیه در کشور به شکل مستمر بوده است و بیش از 30 سال است که به تربیت ارولوژیست و نفرولوژیست اشتغال دارد.

مرکز فوق تخصصی شهید هاشمی نژاد مرکزی آموزشی- درمانی بوده که از سال 1381 با تغییر در سیستم مدیریتی آن به مسیر تعالی قدم گذارده است که سبب تحول همه جانبه در آن گردیده است. 


این مرکز در حال حاضر با بکارگیری سیستم های نوین در حوزه مرفولوژی و تعامل گروههای پزشکی- مهندسی و خیرین و مشاوران اقدام به تحولی عظیم در زیربنای سلامت کشور نموده و امکان بکارگیری تمام ظرفیتها را در خدمت رسانی بهتر به بیماران فراهم نموده است به نحوی که طلایه دار انقلاب کیفی در بیمارستانهای کشور گردیده است و سبب ورود سایر بیمارستانها به عرصه سیستم های کیفی و شرکت در جایزه تعالی شده است.

بدون هماهنگی قبلی راهی بیمارستان شدم و زمان ورود اولین نکته قابل توجه در حیاط بیمارستان خلوت بود و برخلاف سایر بیمارستان ها که شاهد برپایی تعداد زیادی چادر مسافرتی همراهان هستیم اینجا خبری از این تراژدی غم انگیز نبود، علت را جویا شدم و برخی از مردم گفتند خوشبختانه در این بیمارستان به دلیل رسیدگی به موقع و کوتاهی زمان وقت دهی و همچنین فراهم بودن مکان استقرار برای همراهان بیماران نیاز به این مسئله نیست.


محمد  همراه یکی از بیماران که از کرمانشاه راهی تهران شده و با قدردانی از خدمت رسانی در این بیمارستان می‌گوید: «ارائه خدمات در این بیمارستان مناسب است. همراه بیماران در اتاق خود بیمار مستقر هستند و نیاز به اسکان در خارج از بیمارستان دیده نمی شود.

عباس  یکی دیگر از مراجعه کنندگان به بیمارستان  شهید هاشمی نژاد است. عباس حرف ها دارد.او می گوید یک کلیه را از دست داده ام و منتظر دریافت کلیه هستم از وی در مورد رسیدگی درمانی در این بیمارستان سئوال کردیم و گفت: سطح رسیدگی مناسب است منتهی توقع می رود از پزشکان با تجربه تری در این بیمارستان استفاده شود.


از ایمان پرسیدم آیا می دانی بیمارستان شهید هاشمی نژاد وقفی است که می گوید: نه نمی دانستم، 

وی ادامه داد: ای کاش سایر خیرین به جای هزینه پول خود در امور بی مصرف به فکر ساخت بیمارستان و مراکز درمانی برای مردم باشند، در حال حاضر مهم ترین نیاز مردم کشورمان مسائل درمانی و پزشکی است.

شاید بیراه نگفته باشیم که بیمارستان در ایران شبیه مجلس است؛ یعنی از همه استان‌ها حضور دارند. معلوم نیست در استان‌های دیگر امکانات در چه حدی است که برای درمان، برای تحصیل، برای پرواز خارجی، برای چاپ کتاب، برای ساخت فیلم و حتی برای شهردارشدن، همه از شهرهای دیگر به تهران می‌آیند. به نظر ما مسئولان حق دارند که می‌گویند جمعیت ایران کم است چون جمعیت ایران در تهران متمرکز شده است. 

پس از لابی بیمارستان گذری به بخش اورژانس بیمارستان داشتم. مثل اورژانس همه بیمارستان‌ها شلوغ بود، اینجا کمی فضا سخت تر از سایر بخش های بیمارستان بود، تعداد بیماران زیاد و پزپشکان مشغول خدمت رسانی بی وقفه، بعضا برخی از بیماران نسبت به کمبود پزشک در اورژانس گلایه داشتند.


از گذر بر درمانگاه خود را به بخش بستری رساندم، طبقه دوم که اتفاقا اتاق آقای مدیر هم همین طبقه بود، چند ماما  و پرستار در حال مرتب کردن پرونده‌ها و در اتاق بستری بیماران باز بود ، همه چی مرتب و منظم به نظر می رسید و همه مشغول کار خود بودند.

خواستم به آقای مدیر بیمارستان مصاحبه کنم منتهی از من معرفی نامه رسمی خواست که همین امر سبب گردید این مصاحبه به وقتی دیگر موکول شود.باید به یاد داشته باشیم که دنیا محل گذر است. همه دیر یا زود راهی سفری بی بازگشت می‌شویم و تنها خاطراتمان باقی خواهد ماند. خوشا به حال آن ها که با ارزش‌ترین دارایی‌ خود را به جا می‌گذارند؛ یک قلب پاک و نام نیکویی که تا ابد در حافظه‌ نسل ها ثبت خواهد شد.

انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: