body
کد خبر: ۱۱۳۷
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۵
رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: طرح سازمان اوقاف برای ساخت بیمارستان تخصصی سرطان بسیار حرکت خوبی است و ما به عنوان دانشگاه علوم پزشکی آماده ایم آن را به انستیتو سرطان در دانشگاه متصل کنیم.
علی جعفریان رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار امینانه در خصوص اقدام سازمان اوقاف مبنی بر راه اندازی مرکز تخصصی سرطان با عنوان بیمارستان حضرت عبدالعظیم (ع) در شهر ری با استفاده از وقف دسته جمعی گفت: این طرح به این روش تاکنون انجام نشده و می تواند یک تجربه باشد که اگر موفق باشد و به درستی اجرا شود بسیارحرکت خوبی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: از این طریق افرادی دوست دارند کمک کنند در یک موضوع خاص نظیر سرطان و شاید نتوانند هزینه های بالا بپردازند می توانند در این اقدام مشارکت کنند و اگر این موضوع با موفقیت انجام شود تجربه خوبی است که از آن باید در سایر حوزه ها نیز بهره گرفت.

وی افزود: سرطان به عنوان یکی از مهم ترین عوامل مرگ و میر در کشور به چنین حمایت هایی از سوی خیرین نیاز دارد و بخصوص به دلیل هزینه های بالای درمان به درستی سازمان اوقاف در این حوزه ورود پیدا کرده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطر نشان کرد:زمانی این طرح به مرحله راه اندازی برسد یا وابسته به یک دانشگاه علوم پزشکی خواهد بود یا نیروی درمانی در آن جا مستقر شود که هر دو مزایا و معایبی دارد اما ما به عنوان دانشگاه آماده ایم آن را به جایی نظیر انستیتو سرطان در دانشگاه که نمونه ای منحصر به فرد است، متصل کنیم.

انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: