body
کد خبر: ۱۰۹۸۳
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۱
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وقف يكي از ساز وكارهاي تحقق عدالت اجتماعي است، گفت: ضرورت دارد واقفان کشورمان بر اساس نیازهای مردم و آنچه در جامعه احساس می شود اقدام به نیت وقف اموالشان کنند.
به گزارش امینانه؛محمد علیپور، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  با اشاره به اینکه واقفان با انجام کارهای خوب و شایسته ، جامعه را از فقر که عامل بسياري از مفاسد اجتماعي، اخلاقي و سستي در ارکان ديني است، نجات مي‏دهند، گفت: وقف یکی از موضوعات خوب است که اختصاص به جامعه اسلامی دارد.

وی با بیان اینکه این امر الهی در کشورمان خوب اجرایی می شود و مورد توجه مردم قرار دارد، اظهار کرد: خوشبختانه عمل به سنت حسنه وقف، همواره براي همه اقشار جامعه وجود دارد و در انحصار يك طبقه خاص نبوده و نيست لذا از بارزترين ويژگيهاي اجتماعي وقف، طبقاتي نبودن آن است.

علیپور با تاکید بر اینکه وقف يكي از ساز وكارهاي تحقق عدالت اجتماعي و توزيع مجدد درآمد بدون اجبار است، افزود: باید گفت که وقف به معنای فراهم کردن چارچوبي اساسي، براي مشارکت مردم در امور اجتماعي است.

این نماینده مردم در مجلس نهم شورای اسلامی ضمن اشاره به اینکه وقف بخشی از توانمندی های اقتصادی افراد است لذا اگر این امور ساماندهی شود و در جای صحیح بکار گرفته شود، می تواند بسیاری از مشکلات جامعه را حل کند، اظهار کرد: سیاست های اقتصاد مقاومتی نیز بر همین محوریت یعنی استفاده از ظرفیت های درونی کشور تاکید دارد.

وی با بیان اینکه ضرورت دارد واقفان کشورمان بر اساس نیازهای مردم و آنچه در جامعه احساس می شود، اقدام به نیت وقف اموالشان کنند، افزود: افراد؛ بیمارستان، پل، مسجد، خانه برای مستمندان و غیره ساخته و آن را وقف می کنند لذا این مهم می تواند به اقتصاد کشورمان کمک کند و رفاه اجتماعی را در پی داشته باشد.

علیپور ضمن تاکید بر اینکه خوشبختانه حجم موقوفات کشورمان قابل توجه است، بیان کرد: می توان برای این ظرفیت و توان مردمی در برنامه ششم توسعه که راهبرد کشور در تمام عرصه ها بحساب می آید، نقش بی بدیلی در نظر گرفت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور باید از هیچ تلاشی برای ترویج سنت حسنه وقف دریغ نکند، خاطرنشان کرد: مجددا باید تاکید کرد که توجه به وقف با عنوان یک صدقه جاریه در کشور و یک کار خیرخواهانه امری ضروری است و نباید اجازه داد، در یاد و خاطر مردم به فراموشی سپرده شود.


انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: