body
کد خبر: ۱۰۹۸۲
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۸
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع اشتغال از جمله مباحث مهم در جامعه امروز محسوب می شود و واقفان نیز می توانند نسبت به وقف اموال خود، در این عرصه، اقدام لازم را انجام دهند.
به گزارش امینانه؛شهروز افخمی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اهمیت وقف در جامعه و ضرورت ترویج این فرهنگ دینی، گفت: سنت حسنه وقف در دین مبین اسلام، جایگاه بسیار والایی دارد و طبق دستور الهی، بر انجام کار خیر تاکید فراوان شده است.

 وی با بیان اینکه در سیره ائمه اطهار ( ع ) نیز می توان ضرورت توجه به وقف اموال را دید، اظهار کرد: خوشبختانه وقف از جمله امورات دینی است که ثواب و آثار آن در دنیای بعد از مرگ نیز برای انسان ادامه دارد و برکات آن را نیز می توان در جامعه به صورت محسوس مشاهده کرد.

افخمی با تاکید بر اینکه همیشه رضایت عمومی از خدمات انجام شده، توسط واقفان وجود دارد، افزود: افرادی که اقدام به وقف اموال می کنند، موجب ترویج فرهنگ مصرف گرایی صحیح در جامعه هستند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اینکه هم اکنون نیازمند وقف با نیات جدید در جامعه هستیم، ادامه داد: به نظرم موضوع اشتغال از جمله مباحث مهم در جامعه امروز محسوب می شود و واقفان نیز می توانند نسبت به وقف اموال خود در این عرصه، اقدام لازم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه افراد پر نفوذ در جامعه باید به ترویج وقف در بین مردم کمک کنند، تصریح کرد: برای تبلیغ و حفظ دین اسلام می توان از وقف و واقفان، تاثیر بسزایی گرفت.

افخمی اظهار کرد: با توجه به اینکه واقفان پتانسل بالقوه هستند، می توان از این سرمایه های اجتماعی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی کمک گرفت.

این نماینده مردم در مجلس نهم شورای اسلامی ضمن اشاره به اینکه اقتصاد مقامتی در برنامه ششم توسعه نیز مورد توجه است، خاطرنشان کرد: بر این اساس می توان برای موضوع وقف نیز در تدوین و تصویب برنامه ششم توسعه جایگاهی را در نظر گرفت تا بتوان راحت تر از این ظرفیت داخلی بهره برد.انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: