body
کد خبر: ۱۰۹۴
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۷
مجری برنامه قند پهلو گفت:وظیفه خود می دانم که در سال چندین بار به دیدن بیماران سرطانی بروم و با حداقل کاری که در توان دارم نقشی در بهبودی آنان به اندازه لحظه‌ای لبخند داشته باشم، که همواره با تجربه هایی بسیار زیبا همراه بوده است.
رضا رفیع ، روزنامه نگار، شاعر و طنزپرداز کشورمان در گفتگو با امینانه در خصوص اقدام سازمان اوقاف مبنی بر راه اندازی مرکز تخصصی سرطان از طریق اوراق وقفی گفت: وقف یکی از سنت های خوب دینی بوده که خوشبختانه تبدیل به یک برنامه خوب فرهنگی نیز شده است.

مجری برنامه قند پهلو ادامه داد:از قدیم یکی از کارهای پسندیه و نیکویی که مردم ما انجام می دادند این بود که پول ،مکان و یا زمانی را وقف کار خیر و نیکو می کردند.

وی افزود: امروز ما یک نیاز در عرصه وقف داریم که به نوعی اجتهاد هست، به معنی به روز کردن اصول و مبانی فقه ، یعنی ضرورت این نیست که ما همه وقف ها به سمت 5 یا 6 کار خیر ببریم بلکه بسیاری از احتیاجات امروز وجود دارد که در گذشته نبوده از جمله بیماری های جدیدی که وجود دارد و نیاز به حمایت های جامعه مسئولین دارد.

رفیع در ادامه بیان داشت:اگر وقف ها نیز به این سمت ها و نیازهای روز جامعه سوق داده شوند و مردم به عنوان مثال برای ساخت بیمارستان، حمایت از بیماران و ... وقف انجام دهند بسیار مطلوب خواهد بود و نیاز به فرهنگ سازی از سوی رسانه ها و دستگاه های ذیربط دارد.

این روزنامه نگار، شاعر و طنزپرداز کشورمان در ادامه اظهار داشت: این بیماری سخت(سرطان)در اطرافیان ما وجود دارد که بسیار سخت است چه برای خود بیمار و چه خانواده بیمارکه هم از نظر معنوی در مقام اول و هم از نظر مادی نیازمند حمایت جامعه هستند.

رفیع خاطر نشان کرد:من نیز به شخصه وظیفه خود می دانم که در سال چندین بار به دیدن این عزیزان بروم و با حداقل کاری که در توان دارم نقشی در بهبودی آنان به اندازه لحظه ای لبخند داشته باشم، که همواره با تجربه هایی بسیار زیبا همراه بوده است.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان l_sar_comment
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۳
0
1
من هم این تجربه زیبا را لمس کرده ام
به انسان خیلی کمک میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۳
0
1
از هدیه کردن دریغ نکنیم حتی به قدر لحظه ای لبخند
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: