body
کد خبر: ۱۰۷۰۵
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۸
از درب جنوبی در کنار مترو شهید بهشتی که وارد مصلی تهران می‌شوی، به درب اصلی شبستان مصلا که می‌رسی باید از پله‌ها بالا برویم و در ضلع غربی شبستان بنرهای بزرگی را مشاهده می کنی که خبر از برپایی نمایشگاه جانبی در حاشیه سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن دارد.
به گزارش امینانه؛این روزها مصلی تهران شاهد حضور خانوادگی علاقه مندانی است که از سراسر کشور و به ویژه پایتخت برای حضور در سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن عازم محل برگزاری این دوره از مسابقات شده اند. خانواده های قرآنی که به عشق قرآن و برای قرآن این روزها زیر سقف شبستان مصلی تهران دور هم جمع می شوند تا عشق و علاقه خود را به قرآن و آیات روحبخش این کتاب آسمانی نشان دهند.

البته نا گفته نماند که این حضور خانوادگی تنها در شبستان مصلی تهران نیست و بسیاری از خانواده ها پس از حضور در محل برگزاری مسابقات و شنیدن صدای تلاوت آیات آسمانی که توسط قاریان برجسته ایرانی و بین المللی قرائت می شود، در نمایشگاه جانبی مسابقات حضور پیدا می کنند و ساعتی از وقت خود را برای بازدید از این نمایشگاه اختصاص می دهند.

نمایشگاهی پربار

امسال با تغییر محل برگزاری مسابقات، ضلع جنوبی شبستان برای برپایی نمایشگاه جانبی در نظر گرفته شده است و چیدمان و تنوع غرفه ها خود نشانگر بازدهی و پر بار بودن این نمایشگاه است.

در این نمایشگاه غرفه ها و بخش های گوناگونی مانند بخش ویژه حجاب و عفاف، بازی ها و  مسابقات ویژه برای کودکان، ارائه محصولات قرآنی ، مذهبی، فرهنگی ، ارائه نرم افزار های قرآنی، کتاب ، تابلوهای معرق و آثار هنری خودنمایی می کند.

استقبال بانوان از غرفه های ویژه حجاب و عفاف

اما یکی از بخش های نمایشگاه جانبی امسال در کنار مسابقات، برپایی غرفه هایی ویژه حجاب و عفاف و من حجاب را دوست دارم برای دختران و زنان است. در این غرفه ها مباحث گوناگونی درباره ضرورت حجاب و عفاف یک زن در جامعه مطرح می شود و کارشناسان و صاحب نظران دینی به پرسش ها و ابهامات موجود در این زمینه پاسخ می دهند. علاوه بر این غرفه ویژه ای هم با نام «من حجاب را دوست دارم» برای دختران جوان تدارک دیده شده است تا هر آنچه که درباره حجاب و عفاف دغدغه دارند را در این غرفه بیان کنند و به ابهاماتشان پاسخ داده شود.

علاقه مندان ویژه محصولات فرهنگی

در نمایشگاه جانبی امسال غرفه های ویژه ای برای ارائه محصولات فرهنگی و به ویژه قرآنی ارائه شده است که این غرفه ها به مانند سال های گذشته مورد توجه بخش خاصی از بازدید کنندگان قرار گرفته است. این غرفه ها شامل ارائه کتاب، بروشور، نرم افزار های قرآنی، فیلم های قرآنی، نماد ها و تابلو های مرتبط با موضوعات قرآنی و دینی است که  با استقبال بازدیدکنندگان و به ویژه جوانان همراه شده است.

تصاویر زیبای رهبرم!

امسال یکی از غرفه هایی که نظر هر بازدید کننده ای را به خود جلب کرده است، غرفه ویژه ارائه تصاویر زیبایی از امام و رهبر انقلاب و همچنین رزمندگان دوران دفاع مقدس است. این غرفه همه روزه شاهد تجمع تعداد زیادی از علاقه مندان است که برای خرید و استفاده از محصولات فرهنگی و به ویژه تصاویر امام و رهبری گردهم می آیند.

اسرائیل نابود می شود

اما یکی از نکات جالب توجه نمایشگاه جانبی سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم  نصب المان ها و تصاویری با مضامین نابودی رژیم صهوینستی است. در این تصاویر که به زیبایی در محوطه میانی نمایشگاه نصب شده است. تصاویر و جملات ارزشمندی از رهبر انقلاب، امام موسی صدر، سید حسن نصرالله و دیگر شخصیت های بزرگ سیاسی و مذهبی با محوریت نابودی و مرگ حتمی اسرائیل غاصب قرار گرفته است.

*صنایع دستی با نقوش قرآنی

همچنین یکی از بخش هایی که به زیبایی در نمایشگاه جانبی سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن قرار گرفته است و با استقبال بازدید کنندگان و به ویژه بانوان مواجه شده است، بخش ارائه و فروش محصولات مرتبط با صنایع دستی با نقوش قرآنی است.

یادآور می‌شود، سی‌وسومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم از ۲۲ تا ۲۸ اردیبهشت‌ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۲ در مصلای امام خمینی(ره) پذیرای قرآن‌‌دوستان است.

دورهمی خانواده های قرآنی در مصلی

خانواده های تهرانی که از مناطق مختلف تهران به مصلی آمده اند تا لحظاتی نوای روحبخش آیات وحی را با گوش جان بشنوند بعد از بازدید نمایشگاه به شبستان مصلی تهران می روند تا نغمه های آسمانی را با گوش جان سربکشند و در دورهمی خانواده های قرآنی از قرآن و آیات نورانی وحی بگویند و بشنوید این لحظات ناب نوش جانتان باد.انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر: